Reci, da se hecaš. Da pogrešaš znanje, ki ga lahko osvoji vsak petnajstletni trojkar z OŠ? Kaj ti pa brani točno, da ga osvojiš zdaj? Nimaš dostopa do knjig?
Sicer pa - mnenje od mame, ki je to dala skozi. Sin se je vpisal na srednjo strokovno šolo - ravno zato, da se bo kaj naučil, znal uporabljat. Na koncu je bil nad šolo zelo razočaran. Vse preveč na izi, prelahko zanj. Preluftal štiri leta. To niso šole za vedoželjne otroke, ki se zlahka učijo. Če se mu je maščevalo pri vpisu na UNI, bo še videl. Vsekakor pa bo vso luftarijo v SŠ moral krepko nadoknadit na faksu. Kar bo za gimnazijce lahko, bo zanj mučenje. Tvoj sin se bo moral odločiti samo, ali se bo mučil štiri leta srednje ali na faksu. Če se bo mučil štiri leta gimnazije, pa si bo s tem dejansko odprl opcije, da si tudi premisli in študira kaj drugega. Pa nisem zagovornik gimnazije apriori, ampak zaradi enega predmeta si jaz teh vrat res ne bi zaprla. Sploh če gre za predmet, ki mu bo pri študiju prav prišel.
P. S. Drugi otrok je imel v OŠ matematiko med tri in štiri. Na gimnaziji je na trojki. Z inštrukcijami gre brez problema. Brez da se hudo pretegne.
Seveda grem lahko na tecaj, a jaz imam za stvari ki jih ne razumem zunanjo racunovodkinjo. Vcasih mi necak pokaze kaksno snov iz strokovnih ekonomskih predmetov in moram reci da so super prakticne stvari - na primer kontni plani. Gimnazija je pa dolgocasna, samo ucenje teorije, nic prakse. Menim da prevec idealiziramo gimnazijo, ze takrat ko sem jaz hodila, smo se nosili kot pavi in imeli obcutek vecvrednosti. Pa smo res nekaj vec ker smo gimnazijci? Je pa res kar pravis, faks sem naredila z lahkoto ker je veliko sploh druzboslovnih faksov v bistvu lazjih od gimnazije. Problem sina je ker je vmes med SS in gimnazijo. Nenazadnje se bo on odlocil. Sluzbo dobi lahko v domacem podjetju, tako da brezposeln ne bo.
Kot bivša gimnazijka se s tabo sori, ne morem strinjat. Kdo se je nosil kot pav? Ne posplošuj. Meni gimnazija ni bila nič samo teorija, ker mi je dala znanje za faks. Kaj pa je faks drugega kot teorija? In toliko kot je danes interesnih dejavnosti, projektov na gimnazijah, jih na srednjih strokovnih šolah ni nikoli. Vsaj na naši ne. Tema. Nula. Nič dodatnih stvari, samo pouk. Na gimnaziji je non-stop nekaj, kar ti lahko da dodatna znanja.
Praktično znanje teh srednjih šol lahko pa vsak pridobi čisto na izi sam - očitno je dovolj že, da pokukaš v zvezek srednješolca, a ne?